تعداد 0 محصول در سبد خرید شما وجود دارد
مبلغ کل: تومان
نتایج در این بخش نمایش داده می شود

آموزش وی چت و بررسی امکانات آن

امتیاز شما

وی چت یکی از برنامه های پیام رسانی محبوب در سطح دنیاست که دارای امکانات و ویژگی های بسیار جالبی می باشد. این اپلیکیشن در حال حاضر بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال، که اکثر آن ها را چینی ها تشکیل می دهند، دارد.

از آنجا که این اپلیکیشن زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند، ممکن است برای خیلی افراد نحوه کار با این برنامه،کمی مشکل به نظر برسد. به همین دلیل در این مطلب سعی داریم تعدادی از مهمترین آموزش های لازم در زمینه چگونگی کار با وی چت را آموزش داده و به بررسی نحوه استفاده از امکانات وی چت و به طور کلی، آموزش وی چت بپردازیم.

آموزش وی چت

در این قسمت از آموزش وی چت ، ما ابتدا به آموزشی در خصوص چگونگی نصب و ثبت نام در وی چت پرداخته و سپس تعدادی از ویژگی های محبوب این برنامه، نظیر برقراری تماس صوتی و تصویری، پیدا کردن افراد نزدیک و سایر امکانات را بررسی و آموزش خواهیم داد.

نصب و ساخت اکانت در وی چت

در اولین مرحله از آموزش وی چت ، ابتدا به سراغ آموزش چگونگی ساخت اکانت در وی چت خواهیم پرداخت. برای این منظور ابتدا جدیدترین نسخه وی چت را دریافت کرده و روی تلفن همراه خود نصب نمایید. سپس برنامه را باز کرده و طبق مراحل زیر پیش بروید.

  1. در اولین مرحله از آموزش وی چت ، برای ساخت اکانت روی گزینه Sign up کلیک کنید.
  2. در این مرحله از شما تعدادی سوال شخصی پرسیده می شود که باید به آن ها پاسخ دهید.
  3. پس از اینکه شماره تلفن خود را در محل مربوطه وارد کردید، در مرحله بعدی برای شما یک پیامک حاوی یک کد تاییدیه ۴ رقمی ارسال می گردد که باید آن را در محل مربوطه در برنامه، وارد کنید.
  4. پس از تایید شدن کد توسط برنامه، شما موفق به ساخت اکانت در وی چت خواهید شد و حال نوبت به پر کردن اطلاعات خود، از قبیل نام و نام خانوادگی و تصویر پروفایلتان می رسد.
  5. در این مرحله همچنین قادر هستید، یک ID نیز برای خود انتخاب نمایید که باید یک عبارت یکتا باشد و کس دیگری از آن استفاده نکرده باشد.
  6. در قسمت آخر نیز از شما سوالی مبنی بر اینکه آیا مایلید تمامی مخاطبین شما در لیست مخاطبی برنامه نیز وارد شوند یا خیر؟ در صورت انتخاب خیر، شما می توانید بعدا به صورت دستی، مخاطبین دلخواه خود را وارد نمایید.

اضافه کردن دوستان و مخاطبین به برنامه

اگر دوستان شما برای شما یک درخواست دوستی (Friend request) ارسال کنند و شما آن را تایید کنید، به طور خودکار به بخش مخاطبین تلفن همراه خود هدایت شده و در بخش (New friends) می توانید لیست کسانی که به شما درخواست دوستی داده اند را مشاهده کنید. اگر مایل به اضافه کردن آن ها بودید، باید گزینه Add را انتخاب کرده و در غیر اینصورت گزینه Ignoreرا انتخاب نمایید. در صورتی که شما بخواهید برای کسانی درخواست دوستی ارسال کنید،ابتدا باید به بخش مخاطبین یا Contacts رفته و در آنجا گزینه New friends را انتخاب کنید. سپس در قسمت جستجو، آی دی و یا شماره تلفن فردی که قصد ارسال درخواست به او را دارید، جستجو نمایید. پس از اینکه پروفایل او را دیدید، آن را انتخاب کرده و درخواست دوستی خود را ارسال کنید.

ساخت گروه در وی چت

یکی از امکاناتی که معمولا همه برنامه های پیام رسانی در خود دارند، امکان ساخت گروه و چت گروهی می باشد. این ویژگی در اپلیکیشن وی چت نیز وجود دارد که در این قسمت از آموزش وی چت ، قصد داریم در این رابطه صحبت کنیم. برای ساخت گروه در وی چت ابتدا به قسمت New chat رفته و در آنجا افرادی را که می خواهید به عنوان عضوی از گروه شما باشند را انتخاب کنید. سپس کلید OK را انتخاب کنید. هنگامی که گروه خود را تشکیل دادید، می توانید تصویری برای پروفایل گروه و همچنین نام گروه خود را ازطریق منوی تنظیمات گروه، تغییر دهید.

QR کد در وی چت

یکی از امکانات جالب توجه وی چت، امکان ایجاد QR کد می باشد. در این قسمت از آموزش وی چت به این مسئله خواهیم پرداخت که اصولا QR کد در وی چت چه کارایی می تواند داشته باشد. با استفاده از QR کد می توان بدون اینکه نیاز به وارد کردن آی دی فرد یا گروه باشد، تنها بوسیله دوربین گوشی، فرد یا گروه مورد نظر را یافت و با او شروع به گفتگو نمود. هر کاربر در وی چت یک QR کد منحصر به فرد برای خود دارد. QR کد شما در وی چت از طریق مسیر Me / my QR code قابل دسترس است. همچنین در منوی تنظیمات گروه نیز می توانید از طریق گزینه Group QR code به کد منحصر به فرد گروه نیز دست پیدا کنید.

ارسال پیام های Broadcast

یکی دیگر از امکانات وی چت که در این قسمت از اموزش وی چت به آن خواهیم پرداخت، امکان استفاده از ویژگی Broadcast massaging می باششد که با استفاده از آن می توان یک پیام را به تعدادی از مخاطبین یا همه آن ها ارسال نمود. این ویژگی که تقریبا نوعی از ویژگی کانال در تلگرام محسوب می شود، این امکان را می دهد را تا بدون اینکه لازم باشد به صورت تک تک اقدام به ارسال پیام به افراد کنید، یا مجبور به اضافه کردن همه افراد به گروهی خاص شوید، به تمام کسانی که می خواهید، پیامی یکسان را ارسال نمایید. برای ارسال پیام همگانی، ابتدا به بخش setting رفته و در آنجا گزینه General را انتخاب نمایید. در قسمت بعدی گزینه Function را انتخاب و در نهایت گزینه Broadcast message را انتخاب نمایید. دکمه سبز رنگ New broadcast message را انتخاب کرده و پس از انتخاب مخاطبینی که قصد ارسال پیام به آن ها را دارید، گزینه ارسال را فشار دهید.

یافتن دوستان جدید در وی چت

یکی دیگر از امکانات جالب توجه وی چت که بسیار محبوبیت دارد، امکان پیدا کردن دوستان جدید در محیط برنامه می باشد. برای این منظور امکاناتی نظیر Shake ، People nearby و Message in bottle در نظر گرفته شده است که هر کدام روشی برای یافتن دوستان جدید در اپلیکیشن وی چت می باشد.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید